Příběh Oliví

 

olivi_logo_bylinky

Projekt Oliví vznikl před mnoha lety, jako nápad jak utéct od každodenního stereotypu a stresu. Stojím za ním já Kristýna Olivová a jednoho dne jsem si řekla, že je čas splnit si sen, o kterém jsem dlouho snila.

Jak to všechno začalo? 

Pracovala jsem mnoho let v oblasti marketingu. Práce byla hodně vyčerpávající a stresující, tak jsem si chodila vyčistit hlavu po práci k rodičům na zahradu, kde jsem pěstovala celou řadu bylinek a do luk a lesů na sběry. Začala jsem z bylinek vyrábět sirupy, bylinková másla a pesta. Téměř každý kdo produkty ochutnal, chtěl další a ptal se, proč se tím neživím. Proč? Protože jsem musela pracovat a nebyl čas na rozjíždění takového projektu. Dál jsem si ale snila o tom, jak jednoho dne Oliví rozjedu a budu si svým pánem, budu trávit čas venku, tvořit bylinkovou a ovocnou zahradu jako zdroj surovin a dělat radost lidem, kteří sirupy koupí.

Po několika letech se mi narodila holčička a i přesto, že na mateřské není žádný volný čas, jsem si řekla...Kdy jindy než teď?

 

Začala jsem tedy vymýšlet plán, jak to celé zoficielnit, protože vaření v garsonce s miminkem v nosítku už se nedalo zvládat :D a bez ''papíru'' jsem měla svázané ruce. Po hodně večerech hledání prostoru, informací co všechno je potřeba, myšlenek, že to nezvládnu, jsem to celé dotáhla do zdárného konce. Díky naší paní domácí, jsem získala povolení na využívání profi kuchyně a konečně být blíž tomu mému snu. Jediný menší háček je v tom, že do té kuchyně můžu chodit vařit pouze večer a o víkendu. Tak jsem vařila po nocích. Postupně jsem si našla systém a ty noční směny se zkracovaly a sirupy přibývaly.  Začala jsem otevírat nové spolupráce, rozšiřovala se mi síť zákazníků, tvořila jsem značku, etikety, vizuál, vlastně celou tvář Oliví..... Konečně se zhmotňoval ten koncept, který jsem tenkrát psala do bloku, ještě v agentuře, v které jsem pracovala.....a najednou to byla realita.

 Budou to 2 roky, kdy Oliví oficiálně funguje, mám stálou klientelu samých skvělých lidí, která se stále rozrůstá. Pravidelně jezdím na farmářské trhy a účastním se menších i větších akcí jako jsou slavnosti, dny dětí, letní kina, food festivaly. Posunula jsem totiž Oliví z prodeje sirupů na stánek s limonádami a drinky v letní sezóně a v zimních měsících zahřejeme návštěvníky akcí horkými nápoji. Jedním z nejoblíbenějších je Horká švestka nebo Švestkový grog. Nejeden zákazník se po ochutnání tohoto nápoje vrací pro lahev Švestkového sirupu se skořicí, z kterého nápoj připravujeme.

 

Většinu bylinek a některé ovoce pěstuji sama, další co příroda nabízí sbírám v okolí malebného městyse Škvorec ve Středočeském kraji. Navazuji kontakty a přátelství s místními farmáři, od kterých získávám další suroviny nebo mě spousta lidí podporuje a suroviny mi daruje. Spousta lidí bylinky nebo ovoce vyhodí, už si docela zvykli, že než mátu nebo levanduli ostříhají, kontaktují mne, jestli je nechci zpracovat. Neumím říkat ne, takže vždy beru s radostí :).

Například sirup Pečené jablko je vyroben z vlastního moštu, Jahodový a Malinový sirup je zase z Břežanských sadů, zásoba levandule na zimní sezonu pochází od Experimentální zahrady pod Blaníkem a Levandulové zahrady Annete, švestky pochází jedině od přímých pěstitelů z ČR, když vyčerpám svou zásobu máty nebo dalších bylinek, domluvím se s farmáři z trhu.

Myšlenka Oliví je, aby většina sirupů pocházelo z lokálních, kvalitních surovin a hlavně aby suroviny pocházeli od dodavatelů, kteří mají stejnou vizi jako já: dělat to srdcem a poctivě.

 Nepoužívám žádné chemické přísady, aromata nebo jiná éčka. Vše je 100% přírodní a ručně vyráběné. V pestré nabídce mám několik stálých druhů, ale vznikají nové receptury, které si žádají zákazníci. Zkouším kombinace bylin, ovoce, zeleniny a dalších plodů. Vznikají i limitované edice, jsou to „jednorázové“ várky sirupů většinou z bylinek nebo ovoce, které aktuálně rostou. 

Protože jsou sirupy plněné do skleněných lahví,  mnoho stálých zákazníků je vrací. Já je znovu vydrhnu, vysterilizuji, naplním dalším sirupem a můžou jít zase do světa :)

 

Oliví je mladá, začínající firma, která má velkou touhu si plnit sen….žít bylinky, rostliny, přírodu a hlavně dělat to, co mě baví :)  

 

  

IMG_20220928_144709_788

Zpět do obchodu